Vishay/Dale RCL122531K6FKEG
RCL122531K6FKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL122531K6FKEG
Brief Description
RES SMD 31.6K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL122531K6FKEG.pdf
Availability of RCL122531K6FKEG
QUANTITY
RCL122531K6FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL122531K6FKEG
Internal Part NumberEIS-RCL122531K6FKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRCL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL122531K6FKEG
Related LinksRCL1225, RCL122531K6FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL122531K6FKEG Details Description
Related parts for RCL122531K6FKEG
RES SMD 36.5K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Crystal 13.52127MHz 30ppm 10pF 60 Ohm -40°C - 105°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf
CABLE 9COND 22AWG SLATE 500' datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
JS RELAY 1 FORM C 5V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MICRO 15C P 20" WHT NI datasheet.pdf
BUSS AIRCRAFT LIMITER datasheet.pdf
CTV 16C 16#16 PIN RECP datasheet.pdf
GROVE BAROMETER SENSOR datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 12V 10UA datasheet.pdf