Vishay/Dale RCL1225330RJNEG
RCL1225330RJNEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL1225330RJNEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 330 OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL1225330RJNEG.pdf
Availability of RCL1225330RJNEG
QUANTITY
RCL1225330RJNEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1225330RJNEG
Internal Part NumberEIS-RCL1225330RJNEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRCL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1225330RJNEG
Related LinksRCL1225, RCL1225330RJNEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1225330RJNEG Details Description
Related parts for RCL1225330RJNEG
IC ETH TXRX 6PORT GIGABIT 196BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
POWER STRIP 48" 15A 8OUT 15'C datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 16POS PCB 24V datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 254 TYPE A 14POS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC FPGA 210 I/O 324CSBGA datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 0.100 T/H datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RJI CABLE 8XAWG26/7 IP20 DATA3A datasheet.pdf
LABEL THERMAL TRANSFER ADH datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM LCKD RTR 24VDC datasheet.pdf