Vishay/Dale RCL1225348RFKEG
RCL1225348RFKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL1225348RFKEG
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 348 OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL1225348RFKEG.pdf
Availability of RCL1225348RFKEG
QUANTITY
RCL1225348RFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1225348RFKEG
Internal Part NumberEIS-RCL1225348RFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRCL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1225348RFKEG
Related LinksRCL1225, RCL1225348RFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1225348RFKEG Details Description
Related parts for RCL1225348RFKEG
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF COVER 15POS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 680V 1.2KA DISC 9MM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 4.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
PNL MNT 625NM 30MCD 2V RED datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 98MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
EP 2.5 TPA HOUSING 20 POS datasheet.pdf