Vishay/Dale RCL122545K3FKEG
RCL122545K3FKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL122545K3FKEG
Brief Description
RES SMD 45.3K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL122545K3FKEG.pdf
Availability of RCL122545K3FKEG
QUANTITY
RCL122545K3FKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL122545K3FKEG
Internal Part NumberEIS-RCL122545K3FKEG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL122545K3FKEG
Related LinksRCL1225, RCL122545K3FKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL122545K3FKEG Details Description
Related parts for RCL122545K3FKEG
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
IC INVERT TRPL SCHMT TRIG US8 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 954MA 165 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 64.3VC SMP datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HDR 28POS 2MM datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CIRCULAR CONNECTOR M12 CRIMP MAL datasheet.pdf
IC PCI SW 16LANE 4PORT 288BGA datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf