Vishay/Dale RCL1225634KFKEG
RCL1225634KFKEG picture photo
Mfg. Part Number
RCL1225634KFKEG
Brief Description
RES SMD 634K OHM 2W 2512 WIDE
Datasheet Download
RCL1225634KFKEG.pdf
Availability of RCL1225634KFKEG
QUANTITY
RCL1225634KFKEG Order Process
Ship out your order
Specifications of RCL1225634KFKEG
Internal Part NumberEIS-RCL1225634KFKEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRCL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package1225 (3263 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.248" W (3.20mm x 6.30mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCL1225634KFKEG
Related LinksRCL1225, RCL1225634KFKEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCL1225634KFKEG Details Description
Related parts for RCL1225634KFKEG
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 10 OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 12A 4 MOHM SMD datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Stereo 100 W PWM Amplifier Reference Design IC datasheet.pdf