Sullins Connector Solutions RCM18DCAN-S189
RCM18DCAN-S189 picture photo
Mfg. Part Number
RCM18DCAN-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
RCM18DCAN-S189.pdf
Availability of RCM18DCAN-S189
QUANTITY
RCM18DCAN-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of RCM18DCAN-S189
Internal Part NumberEIS-RCM18DCAN-S189
Number of Positions36
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeHairpin Bellows
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCM18DCAN-S189
Related LinksRCM18DC, RCM18DCAN-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
RCM18DCAN-S189 Details Description
Related parts for RCM18DCAN-S189
CONN BASE SIDE ENTRY SZ3 PG16 datasheet.pdf
BOX PLSTC TRN CLR 7.48"LX4.33"W datasheet.pdf
IC CLK DVR ZD BUFFER PLL 28TSSOP datasheet.pdf
PLUG ASSY 35 POS datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 155MA 2.7 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
DGTL ISO 3.5KV 6CH I2C 24BGA datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP E, AFS 1 , datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1W DO204AL datasheet.pdf