| Internal Part Number | EIS-RCSCFAN230 | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Boxes, Enclosures, Racks | |
| Family | Rack Thermal Management | |
| Series | RCSC | |
| Type | Fan | |
| Voltage - Input | 230VAC | |
| Specifications | - | |
| Size / Dimension | - | |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | RCSCFAN230 | |
| Related Links | RCSCF, RCSCFAN230 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor | |
 | PIC18LF2580-I/SP | IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SDIP | datasheet.pdf | |
 | DAC7615EG4 | IC 12-BIT QUAD SERIAL D/A 20SSOP | datasheet.pdf | |
 | 87021-645LF | CONN RECPT 90POS .050" SMT DUAL | datasheet.pdf | |
 | CMF55215K00FHEB | RES 215K OHM 1/2W 1% AXIAL | datasheet.pdf | |
 | 3-644766-2 | CONN HEADER 2POS VERT .156 GOLD | datasheet.pdf | |
 | 2-338170-2 | D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder | datasheet.pdf | |