Vishay/Dale RCWL1210R110JNEA
RCWL1210R110JNEA picture photo
Mfg. Part Number
RCWL1210R110JNEA
Brief Description
RES SMD 0.11 OHM 5% 1/3W 1210
Datasheet Download
RCWL1210R110JNEA.pdf
Availability of RCWL1210R110JNEA
QUANTITY
RCWL1210R110JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCWL1210R110JNEA
Internal Part NumberEIS-RCWL1210R110JNEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.11
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCWL1210R110JNEA
Related LinksRCWL1210, RCWL1210R110JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCWL1210R110JNEA Details Description
Related parts for RCWL1210R110JNEA
TERM FORK NYL 26-22AWG #4 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
OSC XO 312.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D4SL-N4QFG-D4N datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
508 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf