Vishay/Dale RCWL1210R130JNEA
RCWL1210R130JNEA picture photo
Mfg. Part Number
RCWL1210R130JNEA
Brief Description
RES SMD 0.13 OHM 5% 1/3W 1210
Datasheet Download
RCWL1210R130JNEA.pdf
Availability of RCWL1210R130JNEA
QUANTITY
RCWL1210R130JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCWL1210R130JNEA
Internal Part NumberEIS-RCWL1210R130JNEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.13
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCWL1210R130JNEA
Related LinksRCWL1210, RCWL1210R130JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCWL1210R130JNEA Details Description
Related parts for RCWL1210R130JNEA
TVS DIODE 24VWM 150VC 0603 datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OVP UVLO 8SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 500MA 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
VHDM BP 6ROW SIG END 25 COL datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 2.54MM T/H datasheet.pdf