Vishay/Dale RCWL1210R430JNEA
RCWL1210R430JNEA picture photo
Mfg. Part Number
RCWL1210R430JNEA
Brief Description
RES SMD 0.43 OHM 5% 1/3W 1210
Datasheet Download
RCWL1210R430JNEA.pdf
Availability of RCWL1210R430JNEA
QUANTITY
RCWL1210R430JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of RCWL1210R430JNEA
Internal Part NumberEIS-RCWL1210R430JNEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.43
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCWL1210R430JNEA
Related LinksRCWL1210, RCWL1210R430JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RCWL1210R430JNEA Details Description
Related parts for RCWL1210R430JNEA
TERM BLOCK PLUG 12POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2" 1MM 38POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DEEP BOX W/FLIP CVR FEEDTHRU datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
IC FPGA 781 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN ARRAY FML 112POS SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf