Schaffner EMC Inc. RD5132-10-3M0
RD5132-10-3M0 picture photo
Mfg. Part Number
RD5132-10-3M0
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMPENSATED 3MH 10A TRIPLE
Datasheet Download
RD5132-10-3M0.pdf
Availability of RD5132-10-3M0
QUANTITY
RD5132-10-3M0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RD5132-10-3M0
Internal Part NumberEIS-RD5132-10-3M0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package35
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesRD
PackagingTray
Filter TypePower Line
Number of Lines3
Inductance3mH
Current10A
DC Resistance (DCR)17.6 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm)
Height (Max)1.398" (35.50mm)
Package / Case-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RD5132-10-3M0
Related LinksRD5132, RD5132-10-3M0 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
RD5132-10-3M0 Details Description
Related parts for RD5132-10-3M0
RES SMD 113K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 3/4W 1206 datasheet.pdf
MOUNTING CLIP AND TRIP INDICATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
37+37 DIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE ZENER 36.9V 300MW SOT23 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.1A 266 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf