Schaffner EMC Inc. RD6127-6-15M0
RD6127-6-15M0 picture photo
Mfg. Part Number
RD6127-6-15M0
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMPENSATED 15MH 6A DUAL
Datasheet Download
RD6127-6-15M0.pdf
Availability of RD6127-6-15M0
QUANTITY
RD6127-6-15M0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RD6127-6-15M0
Internal Part NumberEIS-RD6127-6-15M0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package14
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesRD
PackagingTray
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance15mH
Current6A
DC Resistance (DCR)66.65 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension2.362" L x 2.362" W (60.00mm x 60.00mm)
Height (Max)1.398" (35.50mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RD6127-6-15M0
Related LinksRD6127, RD6127-6-15M0 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
RD6127-6-15M0 Details Description
Related parts for RD6127-6-15M0
RES SMD 12 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 300W datasheet.pdf
SENSOR AIR FLOW AMP 1.25 MBAR datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf