Schaffner EMC Inc. RD6137-16-1M5
RD6137-16-1M5 picture photo
Mfg. Part Number
RD6137-16-1M5
Brief Description
CHOKE COMPENSATED 1.5MH 16A TRI
Datasheet Download
RD6137-16-1M5.pdf
Availability of RD6137-16-1M5
QUANTITY
RD6137-16-1M5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RD6137-16-1M5
Internal Part NumberEIS-RD6137-16-1M5
Filter TypePower Line
Number of Lines3
Inductance1.5mH
Current16A
DC Resistance (DCR)8.3 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension2.362" L x 2.362" W (60.00mm x 60.00mm)
Height (Max)1.398" (35.50mm)
Package / Case-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RD6137-16-1M5
Related LinksRD6137, RD6137-16-1M5 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
RD6137-16-1M5 Details Description
Related parts for RD6137-16-1M5
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 63VDC 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 1A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf