Schaffner EMC Inc. RD8127-25-5M0
RD8127-25-5M0 picture photo
Mfg. Part Number
RD8127-25-5M0
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMPENSATED 5MH 25A DUAL
Datasheet Download
RD8127-25-5M0.pdf
Availability of RD8127-25-5M0
QUANTITY
RD8127-25-5M0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RD8127-25-5M0
Internal Part NumberEIS-RD8127-25-5M0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesRD
PackagingTray
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance5mH
Current25A
DC Resistance (DCR)8.45 mOhm
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension3.150" L x 3.150" W (80.00mm x 80.00mm)
Height (Max)1.988" (50.50mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RD8127-25-5M0
Related LinksRD8127, RD8127-25-5M0 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
RD8127-25-5M0 Details Description
Related parts for RD8127-25-5M0
RES SMD 11.5 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC POST AMP PECL 3.2GBPS 10-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 245MHZ 16QSOP datasheet.pdf
FILTER ULTRA-COMPACT 3-PHASE 42A datasheet.pdf
BRIDGE DIODE GPP 0.8A 1000V MBM datasheet.pdf
RACK STEEL 17.5X21.3X47.2 BE/GY datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 2.54MM datasheet.pdf