Murata Electronics North America RD8701CG100C63
RD8701CG100C63 picture photo
Mfg. Part Number
RD8701CG100C63
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
RD8701CG100C63.pdf
Availability of RD8701CG100C63
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RD8701CG100C63 Order Process
Ship out your order
Specifications of RD8701CG100C63
Internal Part NumberEIS-RD8701CG100C63
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RD8701CG100C63 today.
SeriesRD8701CG
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RD8701CG100C63
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRD8701C, RD8701CG100C63 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RD8701CG100C63 Details Description
Related parts for RD8701CG100C63
RES 1.4K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CONV PWM UVLO HV SOT223-4 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 8.9PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 10% 1611 datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 22 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
MF+ HCS VERT HDR DR 10CKT V-0 DH datasheet.pdf
CABLE 30COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf