Hirose Electric Co Ltd RDAD-15P-LN(55)
RDAD-15P-LN(55) picture photo
Mfg. Part Number
RDAD-15P-LN(55)
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
RDAD-15P-LN(55).pdf
Availability of RDAD-15P-LN(55)
QUANTITY
RDAD-15P-LN(55) Order Process
Ship out your order
Specifications of RDAD-15P-LN(55)
Internal Part NumberEIS-RDAD-15P-LN(55)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M2.6)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating350V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDAD-15P-LN(55)
Related LinksRDAD-15, RDAD-15P-LN(55) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RDAD-15P-LN(55) Details Description
Related parts for RDAD-15P-LN(55)
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
HSSDCII 5 M FC ASSY datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SIM ROLL LEVER SPDT 3A datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16K FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE PIN datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf