Essentra Components (formerly Richco, Inc.) RDC-600-102
RDC-600-102 picture photo
Mfg. Part Number
RDC-600-102
Manufacturer
Product Category
Card Guides
Brief Description
CARD GUIDE DEEP CHAN 6" .102"
Datasheet Download
RDC-600-102.pdf
Availability of RDC-600-102
QUANTITY
RDC-600-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of RDC-600-102
Internal Part NumberEIS-RDC-600-102
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCard Guides and Pullers
Engineering Technology
Injection Molding and Plastics
Plastic Materials
Card Guides
Standard Package500
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyCard Guides
SeriesRDC
Accessory TypeNylon, Snap-In Mount, 6.000" (152.40mm)
For Use With/Related Products3/32" (2.4mm) Thick PC Boards
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDC-600-102
Related LinksRDC-6, RDC-600-102 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
RDC-600-102 Details Description
Related parts for RDC-600-102
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 2.2K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC REG LDO 4.9V 135MA SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 12NS 208CABGA datasheet.pdf
LED CBI 2MM 3X1 YLW,GRN,GRN DIFF datasheet.pdf
RES 150 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1GSPS 292BGA datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 27-54V 1.4A datasheet.pdf