Murata Electronics North America RDE5C1H100J0S1H03A
RDE5C1H100J0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H100J0S1H03A
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H100J0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H100J0S1H03A
QUANTITY
RDE5C1H100J0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H100J0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H100J0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H100J0S1H03A
Related LinksRDE5C1H10, RDE5C1H100J0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H100J0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H100J0S1H03A
TRANS NPN 80V 0.5A TO236AB datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 5SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 100A LFPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 13.77"L X 11.9"W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 909K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf