Murata Electronics North America RDE5C1H101J0M1H03A
RDE5C1H101J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H101J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H101J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H101J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C1H101J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H101J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H101J0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H101J0M1H03A
Related LinksRDE5C1H10, RDE5C1H101J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H101J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H101J0M1H03A
RES ARRAY 9 RES 68 OHM 10SIP datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR SMPS OTP TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 850MA 200 MOHM datasheet.pdf
2565 APPLIANCE INLET 2.5A 70C datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
7+ 7 DIL SMT PICK/PLACE HDR datasheet.pdf
RES ARRAY 14 RES 1.2K OHM 16DRT datasheet.pdf
BUZZER 28VAC PNL MNT BLUE datasheet.pdf