Murata Electronics North America RDE5C1H150J0P1H03B
RDE5C1H150J0P1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H150J0P1H03B
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H150J0P1H03B.pdf
Availability of RDE5C1H150J0P1H03B
QUANTITY
RDE5C1H150J0P1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H150J0P1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H150J0P1H03B
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H150J0P1H03B
Related LinksRDE5C1H15, RDE5C1H150J0P1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H150J0P1H03B Details Description
Related parts for RDE5C1H150J0P1H03B
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
IC TRANSMIT LINE INTERFC 20-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 0.1A 125V datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 30mA Backlight 16-QFN (3x3) datasheet.pdf
CAP FILM 0.062UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf