Murata Electronics North America RDE5C1H220J0S1H03A
RDE5C1H220J0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H220J0S1H03A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H220J0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H220J0S1H03A
QUANTITY
RDE5C1H220J0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H220J0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H220J0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead Style*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H220J0S1H03A
Related LinksRDE5C1H22, RDE5C1H220J0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H220J0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H220J0S1H03A
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN RECPT 24POS P-P MALE SMT datasheet.pdf
KIT EVAL RF UNIDIRECT 315MHZ datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 2POS datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES 142 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf