Murata Electronics North America RDE5C1H223J1K1H03B
RDE5C1H223J1K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H223J1K1H03B
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H223J1K1H03B.pdf
Availability of RDE5C1H223J1K1H03B
QUANTITY
RDE5C1H223J1K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H223J1K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H223J1K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.177" L x 0.124" W (4.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H223J1K1H03B
Related LinksRDE5C1H22, RDE5C1H223J1K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H223J1K1H03B Details Description
Related parts for RDE5C1H223J1K1H03B
SHROUDED HEADER 24 POS STRAIGHT datasheet.pdf
SURGE SUPP 200V BIDIR 8-DIP datasheet.pdf
ICL 4 OHM 20% 23A 30MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 910 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN TERM BLK 8POS 5MM ANGLED datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY FLK STG TIN 8POS datasheet.pdf
K8368A TOOL KIT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
BEND RELIEF 3.0MM BLUE datasheet.pdf