Murata Electronics North America RDE5C1H331J0M1H03A
RDE5C1H331J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H331J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 330PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H331J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H331J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C1H331J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H331J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H331J0M1H03A
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H331J0M1H03A
Related LinksRDE5C1H33, RDE5C1H331J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H331J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H331J0M1H03A
Crystal 20.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
THERMAL GREASE 10CC TGREASE 2500 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS T 40A 600V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
AMPCTMTAMP-INHDR-HYEL13P datasheet.pdf
MICRO 100C S 3" WHT FLOAT NI datasheet.pdf