Murata Electronics North America RDE5C1H332J0M1H03A
RDE5C1H332J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H332J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H332J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H332J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C1H332J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H332J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H332J0M1H03A
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H332J0M1H03A
Related LinksRDE5C1H33, RDE5C1H332J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H332J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H332J0M1H03A
FAN AXIAL 40X20MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
IC ADC HS LP 12-BIT CMOS 24-SOIC datasheet.pdf
KIT TOOL FOR OP7100 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PANEL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MIXER 18-40GHZ 8SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf