Murata Electronics North America RDE5C1H4R0C0S1H03A
RDE5C1H4R0C0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H4R0C0S1H03A
Brief Description
CAP CER 4PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H4R0C0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H4R0C0S1H03A
QUANTITY
RDE5C1H4R0C0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H4R0C0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H4R0C0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H4R0C0S1H03A
Related LinksRDE5C1H4R, RDE5C1H4R0C0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H4R0C0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H4R0C0S1H03A
CONN HEADER 10POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 300V 20A PNL MNT datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FRAME FIXED SZ6 FOR 3MOD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 3" 0.50MM 18POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
NON W/P PT BULB SOCKET B-TYPE datasheet.pdf
CABLE 10COND 16AWG BLACK 500' datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf