Murata Electronics North America RDE5C1H680J0K1H03B
RDE5C1H680J0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H680J0K1H03B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H680J0K1H03B.pdf
Availability of RDE5C1H680J0K1H03B
QUANTITY
RDE5C1H680J0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H680J0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H680J0K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead Style*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H680J0K1H03B
Related LinksRDE5C1H68, RDE5C1H680J0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H680J0K1H03B Details Description
Related parts for RDE5C1H680J0K1H03B
IC TXRX PHY 10/100 3.3V 48LQFP datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 6POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 5% 900VDC RAD 4LD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 10W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRL BST FLYBK PWM 8VSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 22UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 80POS DR LOW P datasheet.pdf
22UF 250V 12,5X20MM 105C 3000H datasheet.pdf