Murata Electronics North America RDE5C1H682J1K1H03B
RDE5C1H682J1K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H682J1K1H03B
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H682J1K1H03B.pdf
Availability of RDE5C1H682J1K1H03B
QUANTITY
RDE5C1H682J1K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H682J1K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H682J1K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.177" L x 0.124" W (4.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H682J1K1H03B
Related LinksRDE5C1H68, RDE5C1H682J1K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H682J1K1H03B Details Description
Related parts for RDE5C1H682J1K1H03B
DIODE GEN PURP 100V 40A DO203AB datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 14.5VC SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 86POS 0.156 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV X7R 1206 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 640MC 6.72NS 144TQFP datasheet.pdf
DIP CABLE 16POS datasheet.pdf