Murata Electronics North America RDE5C1H7R0D0K1H03B
RDE5C1H7R0D0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H7R0D0K1H03B
Brief Description
CAP CER 7PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H7R0D0K1H03B.pdf
Availability of RDE5C1H7R0D0K1H03B
QUANTITY
RDE5C1H7R0D0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H7R0D0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H7R0D0K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H7R0D0K1H03B
Related LinksRDE5C1H7R, RDE5C1H7R0D0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H7R0D0K1H03B Details Description
Related parts for RDE5C1H7R0D0K1H03B
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 48 POS .236 SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 26VC POWRMITE1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC DUAL 10BIT 125MSPS 64QFN datasheet.pdf
THYRISTOR 275V 100A SMB datasheet.pdf
RES 36K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1/4W 0805 WIDE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf