Murata Electronics North America RDE5C1H822J1M1H03A
RDE5C1H822J1M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H822J1M1H03A
Brief Description
CAP CER 8200PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H822J1M1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H822J1M1H03A
QUANTITY
RDE5C1H822J1M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H822J1M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H822J1M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.177" L x 0.124" W (4.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H822J1M1H03A
Related LinksRDE5C1H82, RDE5C1H822J1M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H822J1M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H822J1M1H03A
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION/LANCE RESET datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS T/H GOLD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 30.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf