Murata Electronics North America RDE5C1H9R0D0S1H03A
RDE5C1H9R0D0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H9R0D0S1H03A
Brief Description
CAP CER 9PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H9R0D0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H9R0D0S1H03A
QUANTITY
RDE5C1H9R0D0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H9R0D0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H9R0D0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H9R0D0S1H03A
Related LinksRDE5C1H9R, RDE5C1H9R0D0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H9R0D0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H9R0D0S1H03A
FAN AXIAL 171.5X50.8MM PT2B3 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH 32-QFN datasheet.pdf
C/A 50/125UM RIS MTRJ 2M1 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 50POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
LED GREEN 6V PNL MNT datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MOV 20VAC 1210 SMD datasheet.pdf