Murata Electronics North America RDE5C2A122J0P1H03B
RDE5C2A122J0P1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A122J0P1H03B
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A122J0P1H03B.pdf
Availability of RDE5C2A122J0P1H03B
QUANTITY
RDE5C2A122J0P1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A122J0P1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A122J0P1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A122J0P1H03B
Related LinksRDE5C2A12, RDE5C2A122J0P1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A122J0P1H03B Details Description
Related parts for RDE5C2A122J0P1H03B
JUMPER-H1502TR/A3049L/H1500TR 6" datasheet.pdf
CONN 2MM FB PLUG 24POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 22AWG .156 RED datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 20SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 50A PPAK SO-8 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG GRAY 500' datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20V 10% 1507 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.4A 70 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 75V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf