Murata Electronics North America RDE5C2A122J0S1H03A
RDE5C2A122J0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A122J0S1H03A
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A122J0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A122J0S1H03A
QUANTITY
RDE5C2A122J0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A122J0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A122J0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A122J0S1H03A
Related LinksRDE5C2A12, RDE5C2A122J0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A122J0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A122J0S1H03A
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 17POS datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 3.24KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARD RACK 6UX19X15.75 FRAME ONLY datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG JMC 30POS GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf