Murata Electronics North America RDE5C2A150J0K1H03B
RDE5C2A150J0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A150J0K1H03B
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A150J0K1H03B.pdf
Availability of RDE5C2A150J0K1H03B
QUANTITY
RDE5C2A150J0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A150J0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A150J0K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A150J0K1H03B
Related LinksRDE5C2A15, RDE5C2A150J0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A150J0K1H03B Details Description
Related parts for RDE5C2A150J0K1H03B
CONN HEADER 3POS 3MM VERT GOLD datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST 16BIT LV 48TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 332K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-QFN datasheet.pdf
SLEEVING BRAIDED NYLON NAT 100' datasheet.pdf
VARISTOR 324V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180 SOLID datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOT323 datasheet.pdf