Murata Electronics North America RDE5C2A151J0M1H03A
RDE5C2A151J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A151J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A151J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A151J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C2A151J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A151J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A151J0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A151J0M1H03A
Related LinksRDE5C2A15, RDE5C2A151J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A151J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A151J0M1H03A
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PB PNL MT SPDT 4A datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 120VAC CHASSIS datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 82 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 21.63V 500MW SOD80 datasheet.pdf