Murata Electronics North America RDE5C2A181J0S1H03A
RDE5C2A181J0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A181J0S1H03A
Brief Description
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A181J0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A181J0S1H03A
QUANTITY
RDE5C2A181J0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A181J0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A181J0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A181J0S1H03A
Related LinksRDE5C2A18, RDE5C2A181J0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A181J0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A181J0S1H03A
RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 2012 datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 125VAC 2AG datasheet.pdf