Murata Electronics North America RDE5C2A182J1K1H03B
RDE5C2A182J1K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A182J1K1H03B
Brief Description
CAP CER 1800PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A182J1K1H03B.pdf
Availability of RDE5C2A182J1K1H03B
QUANTITY
RDE5C2A182J1K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A182J1K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A182J1K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.177" L x 0.124" W (4.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A182J1K1H03B
Related LinksRDE5C2A18, RDE5C2A182J1K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A182J1K1H03B Details Description
Related parts for RDE5C2A182J1K1H03B
RELAY TELECOM DPDT 1A 3V datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 25POS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.2K OHM 5% 2500W datasheet.pdf
MOTOR BRUSH DC GEAR VAR 8W 24V datasheet.pdf
THYRISTOR 120V 30A 8SOIC datasheet.pdf
FINGER COTS PINK LARGE 720PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V JB 0402 datasheet.pdf