Murata Electronics North America RDE5C2A221J0M1H03A
RDE5C2A221J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A221J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A221J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A221J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C2A221J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A221J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A221J0M1H03A
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A221J0M1H03A
Related LinksRDE5C2A22, RDE5C2A221J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A221J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A221J0M1H03A
Z8 1K OTP 12MHZ XTEMP 18-DIP datasheet.pdf