Murata Electronics North America RDE5C2A270J0P1H03B
RDE5C2A270J0P1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A270J0P1H03B
Brief Description
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A270J0P1H03B.pdf
Availability of RDE5C2A270J0P1H03B
QUANTITY
RDE5C2A270J0P1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A270J0P1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A270J0P1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A270J0P1H03B
Related LinksRDE5C2A27, RDE5C2A270J0P1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A270J0P1H03B Details Description
Related parts for RDE5C2A270J0P1H03B
CAP CER 1UF 16V Y5V 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 190MA SOT-23 datasheet.pdf
CONN HEADER 132POS 11ROW VERT AU datasheet.pdf
RES 0.13 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 354V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 GL SN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.4M OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FUSE 550A 1000V 3BKN/75 AR UR datasheet.pdf