Murata Electronics North America RDE5C2A270J0S1H03A
RDE5C2A270J0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A270J0S1H03A
Brief Description
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A270J0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A270J0S1H03A
QUANTITY
RDE5C2A270J0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A270J0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A270J0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A270J0S1H03A
Related LinksRDE5C2A27, RDE5C2A270J0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A270J0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A270J0S1H03A
FERRITE ARRAY 300MA 120 OHMS SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 532-FCBGA datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
K60706D TOOL KIT datasheet.pdf
RES 36K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 170MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf