Murata Electronics North America RDE5C2A331J0P1H03B
RDE5C2A331J0P1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A331J0P1H03B
Brief Description
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A331J0P1H03B.pdf
Availability of RDE5C2A331J0P1H03B
QUANTITY
RDE5C2A331J0P1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A331J0P1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A331J0P1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A331J0P1H03B
Related LinksRDE5C2A33, RDE5C2A331J0P1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A331J0P1H03B Details Description
Related parts for RDE5C2A331J0P1H03B
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 15POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
SWITCH SIM ROLL LEVER ASSMBLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO35 datasheet.pdf