Murata Electronics North America RDE5C2A331J0P1H03B
RDE5C2A331J0P1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A331J0P1H03B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A331J0P1H03B.pdf
Availability of RDE5C2A331J0P1H03B
QUANTITY
RDE5C2A331J0P1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A331J0P1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A331J0P1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead Style*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A331J0P1H03B
Related LinksRDE5C2A33, RDE5C2A331J0P1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A331J0P1H03B Details Description
Related parts for RDE5C2A331J0P1H03B
ROUND STANDOFF 8-32 ALUM 7/8" datasheet.pdf
IC BUS BUFFER QD NON-INV 14SOIC datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 68 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 60POS 3A datasheet.pdf
OSC MEMS 37.50MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 7000K 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
DIODE FAST REC 400V 3A DO214AB datasheet.pdf