Murata Electronics North America RDE5C2A391J0M1H03A
RDE5C2A391J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A391J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 390PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A391J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A391J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C2A391J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A391J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A391J0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A391J0M1H03A
Related LinksRDE5C2A39, RDE5C2A391J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A391J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A391J0M1H03A
LABEL S LAM LS6 1 X 1" 250/ROLL datasheet.pdf
IC USB DISTRIB SW QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP CER 130PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf