Murata Electronics North America RDE5C2A3R0C0M1H03A
RDE5C2A3R0C0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A3R0C0M1H03A
Brief Description
CAP CER 3PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A3R0C0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A3R0C0M1H03A
QUANTITY
RDE5C2A3R0C0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A3R0C0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A3R0C0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A3R0C0M1H03A
Related LinksRDE5C2A3R, RDE5C2A3R0C0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A3R0C0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A3R0C0M1H03A
BOX PLSTC GRAY/CLR 8.74"LX5.74"W datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 180 OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN PLUG 42POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR PRES 1.6BAR GAUG 3.3V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGED W/SKT datasheet.pdf