Murata Electronics North America RDE5C2A470J0K1H03B
RDE5C2A470J0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A470J0K1H03B
Brief Description
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A470J0K1H03B.pdf
Availability of RDE5C2A470J0K1H03B
QUANTITY
RDE5C2A470J0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A470J0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A470J0K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A470J0K1H03B
Related LinksRDE5C2A47, RDE5C2A470J0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A470J0K1H03B Details Description
Related parts for RDE5C2A470J0K1H03B
TRANSMITTER RF 315MHZ SMT datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA datasheet.pdf
TRANS PNP 32V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 80MA 5TSOP datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .030M 40POS datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VF-699254-5-X datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf