Murata Electronics North America RDE5C2A4R0C0P1H03B
RDE5C2A4R0C0P1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A4R0C0P1H03B
Brief Description
CAP CER 4PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A4R0C0P1H03B.pdf
Availability of RDE5C2A4R0C0P1H03B
QUANTITY
RDE5C2A4R0C0P1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A4R0C0P1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A4R0C0P1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A4R0C0P1H03B
Related LinksRDE5C2A4R, RDE5C2A4R0C0P1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A4R0C0P1H03B Details Description
Related parts for RDE5C2A4R0C0P1H03B
JUMPER-H9991TR/1853BR/H9991TR 6" datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 0.5VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X1 16DIP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 668BGA datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL EMI 6A datasheet.pdf
CAP TACTILE RND GRAY/TRANS LENS datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 6SO datasheet.pdf
SIDE GUARD datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf