Murata Electronics North America RDE5C2A680J0M1H03A
RDE5C2A680J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A680J0M1H03A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A680J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A680J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C2A680J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A680J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A680J0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead Style*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A680J0M1H03A
Related LinksRDE5C2A68, RDE5C2A680J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A680J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A680J0M1H03A
SIDACTOR BI 190V 250A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CUSTOM COVER 2-TYPE 505 ISG datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
IC IR LIGHT-VOLT CONV SMD SIDELK datasheet.pdf
RES 34 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
2CKT 5MM W-B WAFER W KINK datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf