Murata Electronics North America RDE5C2A680J0S1H03A
RDE5C2A680J0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A680J0S1H03A
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A680J0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A680J0S1H03A
QUANTITY
RDE5C2A680J0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A680J0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A680J0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A680J0S1H03A
Related LinksRDE5C2A68, RDE5C2A680J0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A680J0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A680J0S1H03A
TRANS NPN 60V 2A E-LINE datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.025DIA GOLD datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM20H/MC20G/X datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 160MA 3.75 OHM datasheet.pdf
33 SIL VERT SMT HDR P/P datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf