Murata Electronics North America RDE5C2A681J0K1H03B
RDE5C2A681J0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A681J0K1H03B
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A681J0K1H03B.pdf
Availability of RDE5C2A681J0K1H03B
QUANTITY
RDE5C2A681J0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A681J0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A681J0K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A681J0K1H03B
Related LinksRDE5C2A68, RDE5C2A681J0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A681J0K1H03B Details Description
Related parts for RDE5C2A681J0K1H03B
CONN MINI-DIN 6PIN FEM VERTSCREW datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/3V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CONN DSUB 9PIN FEMALE-FEMALE datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16DIP datasheet.pdf
CAP CER 6.1PF 100V U2J 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
GIGA-ACCESSETHERLINX-II, TX/4 + datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
A/L UNIV HDR 10P VERT SHT LAT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 10UF 25V SMD datasheet.pdf