Murata Electronics North America RDE5C2A681J0S1H03A
RDE5C2A681J0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A681J0S1H03A
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A681J0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A681J0S1H03A
QUANTITY
RDE5C2A681J0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A681J0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A681J0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A681J0S1H03A
Related LinksRDE5C2A68, RDE5C2A681J0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A681J0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A681J0S1H03A
COLOR GENERATORNTSC/RGB datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 4.94"L X 2.75"W datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 250V 15A TO-3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 487 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf