Murata Electronics North America RDE5C2A821J0K1H03B
RDE5C2A821J0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A821J0K1H03B
Brief Description
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A821J0K1H03B.pdf
Availability of RDE5C2A821J0K1H03B
QUANTITY
RDE5C2A821J0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A821J0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A821J0K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A821J0K1H03B
Related LinksRDE5C2A82, RDE5C2A821J0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A821J0K1H03B Details Description
Related parts for RDE5C2A821J0K1H03B
IC 3.3V HEX INVERTER 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC CPLD 10MC 25NS 28PLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 4A 28V datasheet.pdf
IC DSC 128KB datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf